1.9 Milyar Dolar Yatırım ve 6 Yıllık Çalışmanın Ardından Ortaya Çıktı: İşte Magic Leap Karma Gerçeklik Gözlüğü

Adını daha önce pek duymadığımız girişim Magic Leap, 6 yıllık çalışmanın ve 1.9 milyar dolar yatırımın ardından ilk ürününü tanıttı. Magic Leap One olarak adlandırılan artırılmış gerçeklik gözlüğü 2018 yılında satışa sunulacak.

Bilgisayar grafiklerini gerçek dünya ile bütünleştiren teknoloji, diğer şirketler tarafından artırılmış gerçeklik olarak adlandırılsa da Magic Leap kendi teknolojisini karma gerçeklik olarak isimlendiriyor.

Gözlük, şarj ünitesi ve kontrolcü olmak üzere 3 donanımdan oluşan Magic Leap One, diğer artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerinden farklı olarak çalışmak için bir bilgisayara veya telefona ihtiyaç duymuyor.

Üzerinde 6 adet kameranın yer aldığı Magic Leap One gözlüğü, kullanıcılarına gerçekçi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Fiyatının ne kadar olacağı henüz belli olmayan gözlüğün maliyetinin ise 1.000 ile 1.500 dolar arasında olacağı söyleniyor.

Diğer teknoloji girişimlerinin aksine Kaliforniya’da değil Florida’da yerleşik olan Magic Leap; Google, Alibaba ve Singapore’s Temasek Holdings gibi dev şirketlerden oluşan yatırımcılardan 1.9 milyar dolar yatırım alan sıra dışı bir girişim olarak öne çıkıyor.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here