2005 Yılında Google’ın En Genç Çalışanı Olan Falon Fatemi Şu An Ne Yapıyor?

Sınıf arkadaşlarının sınavları geçme, iyi notlar alma ve staj yapma hayalleri varken o daha büyük bir hayalin peşinden gitti ve henüz 19 yaşındayken Google’da işe başladı. 2005 yılında Google’da çalışmaya başlayan Falon Fatemi 6 yıl boyunca Google’da çalıştı. Bugün ise kendi teknoloji startup’ının CEO’su.

13 yıl sonra Business Insider’a konuşan Fatemi, Google kampüsüne ilk adımını attığı o günleri şöyle anlatıyor: “Ücretsiz ve harika yemekler vardı. Herkes gençti ve eğlenceliydi. İnsanlar futbol oynuyorlardı. Burası tatil köyü mü diye düşündüm.”

Google’dan önce Microsoft’un araştırma ekibinde staj yapan Fatemi, bu stajın Google’a kabul edilmesinde çok etkili olduğunu söylüyor. Esasında yatırım bankacılığında kariyer yapmayı planlayan Fatemi, Google’ın üst yöneticileriyle yaptığı başlangıç toplantısında orada çalışmaya başlamak için ikna olmuş.

Google’daki işi tam zamanlı olmasına rağmen eğitiminden vazgeçmeyen Fatemi, Santa Clara Üniversitesi’ndeki işletme ve bilgisayar bilimleri derslerini almaya devam etti. Akşam ve sabah derslerini karışık olarak almaya devam eden Fatemi 2003 ve 2007 yıllarında Santa Clara Üniversitesi’nde eğitimini sürdürürken bir yıllığına Imperial College London’da ders aldı. O sırada da Google’ın İngiltere’deki ofisinde çalışmaya devam etti.

Herkesin çalışmak istediği ancak girmenin çok zor olduğu Google’da erken yaşlarda kariyerine başlayan ve kendi teknoloji şirketini kuran Fatemi’nin başarısı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?