2018 Yılında En Çok Kazanan 10 YouTuber

YouTube zenginleri her geçen yıl servetlerine servet ekliyorlar. Peki bu sene YouTuberlar ne kadar kazandı? Forbes Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında en çok kazanan YouTuberları açıkladı.

İşte 2018 yılında en çok kazanan 10 YouTuber:

1. Ryan ToysReview

2018 yılında en çok kazanan YouTuber 22 milyon dolar kazançla 7 yaşındaki bir çocuk oldu. Ryan Toysreview isimli YouTube kanalı üzerinden paylaştığı videolarla milyon dolarlar kazanan Ryan isimli bu çocuk 26 milyar izlenme sayısıyla YouTube’un en popüler kanallarından biri. Oyuncak kutusu açarak ve oyuncaklarla oynayarak milyon dolarlar kazanan Ryan sadece YouTube’dan değil oyuncak sektöründen de önemli miktarda kazanç elde ediyor.

2. Jake Paul

Logan Paul’un kardeşi Jake Paul’un abisinden daha fazla kazandığını biliyor muydunuz? Jake Paul günlük olarak çektiği vlogları ve rap videolarını 17 milyon abonesiyle paylaşıyor. Logan Paul gibi Jake Paul da Vine videoları ile popülerlik kazanmış. 21 yaşında olan Jake Paul’un Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında elde ettiği kazanç 21,5 milyon dolar olarak gerçekleşmiş.

3. Dude Perfect

Spor videoları paylaşan 5 kişilik bir ekipten oluşan Dude Perfect kanalının Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında elde ettiği kazanç 20 milyon dolar. Bu kazanç ile en çok kazanan 10 YouTuber listesine üçüncü sıradan giren kanal, ünlü sporcularla çektiği videolar ile de oldukça popüler

4. DanTDM

Avustralyalı YouTuber Daniel Middleton geçen yıl 16,5 milyon dolar ile listenin birinci sırasında yer alıyorken, bu yıl dördüncü sıraya gerilemiş. Çektiği Minecraft videolarıyla popülerlik kazanan Daniel’in bu yıl elde ettiği kazanç 18,5 milyon dolar olarak gerçekleşmiş.

5. Jeffree Star

MySpace’in en fazla takip edilen kişisi olarak bilinen Jeffree Star ününü YouTube’a 2014 yılında taşıdı. Güzellik ve makyaj ipuçları paylaştığı kanalından 11 milyon abonesine ulaşan Jeffree Star’ın Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında elde ettiği kazanç 18 milyon dolar.

6. Markiplier

Markiplier  isimli YouTube kanalı üzerinden oyun videoları paylaşarak ün kazanan Mark Edward Fischbach’in bir yılda elde ettiği kazançların toplamı 17,5 milyon dolar olarak gerçekleşmiş.

7. VanossGaming

Gerçek ismi Evan Fong olan Kanadalı YouTuber kanalı üzerinden oyun videoları paylaşıyor. VanossGaming kanalının Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında elde ettiği kazanç 17 milyon dolar.

8. Jacksepticeye

Gerçek adı Sean McLoughlin olan İrlandalı YouTuber’ın bir yılda elde ettiği kazançların toplamı 16 milyon dolar dolar olarak gerçekleşmiş.

9. PewDiePie

Gerçek ismi Felix Kjellberg olan YouTuber’ın PewDiePie isimli kanalı 74 milyon aboneye sahip. Kanalın Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında elde ettiği kazanç 15,5 milyon dolar.

10. Logan Paul

Logan Paul geçtiğimiz yıl YouTube’un en fazla kazananlar listesinde dördüncü sırada yer alıyorken bu yıl sert bir düşüşle onuncu sıraya geriledi. Bu gerilemedeki en büyük neden Logan Paul’un Japonya’daki Aokigahara Ormanında çektiği video olarak gösteriliyor. Yine de Paul’un bir yılda elde ettiği kazançların toplamı 14,5 milyon dolar olarak gerçekleşmiş. Böylece Paul en çok kazanan 10 YouTuber listesinde kendisine ancak son sırada yer bulabilmiş.

Şimdilik listeye ülkemizden hiçbir YouTuber girememiş ancak önümüzdeki senelerde neden olmasın? Sizce en çok kazanan YouTuberlar listesine ülkemizden ilk hangi YouTuber girer?