2018 Yılında Satışa Sunulan En İyi 10 Akıllı Telefon

2018 yılı yine akıllı telefonlarla buluştuğumuz bir yıl oldu. İşte 2018 yılında hayatımıza giren en iyi 10 akıllı telefon:

1. OnePlus 6T

2018 yılının Mayıs ayında OnePLus satışa sunuldu. Şirketin en son çıkardığı akıllı telefon olan OnePlus 6T Ekim ayında piyasaya sürüldü.

En iyi Android telefonlardan biri olan OnePlus 6T’nin fiyatı 6 GB ve 8 GB RAM seçeneklerine göre değişiyor.

6.4 inçlik ekrana sahip olan OnePlus 6T ekrana gömülü parmak izi okuyucu özelliğiyle öne çıkıyor.

2. Samsung Galaxy Note 9

Samsung’un en son çıkan akıllı telefonu olan Samsung GalaxyNote 9 muhteşem kamerası, 128 GB’dan başlayan depolama alanı, 6.4 inçlik ekranı ve yüz tanıma gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Telefonun satış fiyatı bin dolardan başlıyor.

3. Samsung Galaxy S9

Samsung’un 2018 yılındaki amiral gemisi Samsung Galaxy S9 oldu. Telefon tasarım olarak Galaxy S8’e çok benzemesine karşın en iyi görünüme sahip telefonlardan biri olmaya aday. Telefonun fiyatı ise 720 dolardan başlıyor.

4. LG V40 Thinq

Görünüm olarak iPhone XS’e çok benzeyen LG V40 Thinq 920 dolardan başlayan fiyatıyla da iPhone XS ile yarışıyor. Daha uygun bir telefon arayanlar için görünüm olarak bu telefona çok benzeyen ve 750 dolardan başlayan satış fiyatıyla LG G7 Thinq tavsiye ediliyor.

5. Moto G6

Bu listedeki en ucuz telefon olan Moto G6’nın fiyatı 250 dolardan başlıyor. 5.7 inçlik ekran büyüklüğüyle, hızlı şarj olmasıyla ve uzun süren batarya ömrüyle listede kendine yer bulan Moto G6 uygun fiyatıyla öne çıkıyor.

6, 7 ve 8. Apple iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR

Apple bu yıl piyasaya 3 tane iPhone sürdü ve hepsi muhteşem. iPhone’un onuncu yılında satışa sunulan iPhone X’in devamı niteliğinde olan iPhone XS ve XS Max; FaceID teknolojisi, gelişmiş ön ve arka kamerası, çift sim kart desteği gibi özelliklerle öne çıkıyor.

iPhone XR ise iPhone XS ve XS Max’e tasarım olarak çok benziyor. Ekran büyüklüğü bakımından ise 5.8 inçlik iPhone XS ile 6.5 inçlik XS Max ortasında olan 6.1 inç büyüklüğünde ekrana sahip.

9 ve 10. Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL

Google aylar sonra Ekim ayında en yeni akıllı telefonları olan Pixel 3 ve Pixel 3 XL’i satışa sundu. Pixel 3 XL 6.3 inçlik, Pixel 3 ise 5.5 inçlik bir ekran büyüklüğüne sahip. Her iki telefonun da iki adet ön kamerası bulunuyor.

Şunlar da ilginizi çekebilir:

http://paramagg.com/dunyanin-en-iyi-20-akilli-telefonu/

http://paramagg.com/yilin-ilk-yarisinda-ortaya-cikan-en-iyi-10-teknoloji/

http://paramagg.com/apple-2018-yilinin-en-populer-iphone-uygulamalarini-acikladi/