7 Yaşındaki Bu Çocuk Oyuncaklarıyla Oynayarak 22 Milyon Dolar Kazandı

Ryan Toysreview isimli YouTube kanalı üzerinden oyuncakları kutularından çıkardığı ve onlarla oynadığı videoları paylaşarak milyon dolarlar kazanan 7 yaşındaki bu çocuk 17,3 milyon takipçi ve kanalının açıldığı 2015 yılından bu yana yaklaşık 26 milyar izlenme sayısıyla YouTube’un en popüler kanallarından biri.

Bu yılın en fazla kazanan YouTube starlarından biri olan Ryan’ın 12 aylık tahmini kazancının 22 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Ryan Toysreview, kazancının yaklaşık 21 milyon dolarını videolarından önce çıkan reklamlardan elde ediyorken, yaklaşık 1 milyon dolarını sponsorlu videolarından elde ediyor.

Peki Ryan Toysreview’in takipçileri, kendileri oyuncaklarla oynamak yerine neden bir başkasının oyuncak kutusunu açmasından ve onunla oynamasından zevk alıyor? Uzmanlar bunu şöyle açıklıyor: Birçok çocuk veya yetişkin satın alamayacakları şeyleri başkasının aldığını görmekten ve onu kutusundan çıkardığını izlemekten zevk alıyor. Çünkü onu izlerken sanki kendisi tecrübe ediyormuş gibi hissediyor.

Çocukluğunda çizgi film izleyen nesile bu tarz videoların bu kadar izlenmesi tuhaf gelebilir ama elinden telefonu ve tableti düşürmeyen milenyum çocukları için YouTube’daki bu videolar çok ilgi çekici geliyor. YouTube Kids uygulamasının haftalık aktif kullanıcı sayısının 11 milyondan fazla olduğu söyleniyor. Durum böyle olunca Ryan gibi çocuklar milyoner oluyor. Bize de şaşkınlıkla bu tarz haberleri okumak düşüyor.