Arkadaşlığınızı Bitirmeniz Gerektiğini Gösteren 10 İşaret

Arkadaşınız ile konuşacak ortak şeylerinizin azaldığını, daha seyrek görüşmeye başladığınızı ve eskiye göre birbirinize daha farklı davrandığınızı mı düşünüyorsunuz?

Cevabınız evet ise o arkadaşlığı bitirmenin zamanı gelmiş demektir.

Eğer arkadaşlığınızı bitirme konusunda emin değilseniz aşağıda sıraladığımız 10 işarete bakabilirsiniz.

İşte arkadaşlığınızı bitirmeniz gerektiğini gösteren 10 işaret:

1. Sırlarınızı başkalarına anlatıyor.

İkinizin arasında kalması gereken bir konuyu arkadaşınıza anlattınız ve anlattığınız şeyi kimseye söylememesi gerektiğini özellikle vurguladınız. Buna rağmen sırrınızı ortak arkadaşlarınıza anlatıyorsa arkadaşlığı bitirmek sizin yararınıza olacaktır.

Anlattığınız şeyi diğer arkadaşınızın da duyması belki sorun yaratmadı ama ileride sorun oluşturacak farklı bir konuyu anlatırsa ne olacak?

Sırrınızı bile saklayamayan bir arkadaş size zarardan başka ne verebilir?

2. Dedikodunuzu yapıyor.  

Eğer bir arkadaşınızın arkanızdan konuştuğunu duyduysanız o arkadaşlığı bitirmek en mantıklısı olur. Dedikodunuzu yapan bir arkadaşa nasıl güvenebilirsiniz ki?

Tabii arkadaşlığı bitirmek için önce dedikodunuzu yaptığını söyleyen arkadaşınızın ne kadar sağlam bir kaynak olduğunu test etmelisiniz. Belki de aranızı bozmaya çalışan biridir.

Ama eğer sadece bir arkadaşınızdan değil çoğu arkadaşınızdan aynı şeyleri duyuyorsanız o zaman dedikodunuzu yaptığı doğrudur.

3. Güveninizi kötüye kullanıyor.

Bir ilişkide güven büyük rol oynar. Bir kere güven kaybedildiğinde tekrardan kazanmak zor olur. Eğer arkadaşınız güveninizi kötüye kullandıysa arkadaşlığı bitirmek en mantıklı çözüm olur.

Arkanızdan dedikodunuzu yapmak ve sırlarınızı başkalarına anlatmak güveninizi kötüye kullandığını gösteren şeylerdir.

4. Aşırı negatif ve kötümser

Herkesin iyi ve kötü olduğu anlar olabilir. Ama eğer arkadaşınızın iyi olduğu anlar kötü olduğu anlardan daha az ise arkadaşlığı bitirmek sizin içi faydalı olabilir.

Sürekli negatif ve kötümser olan bir arkadaş sizin yaşam enerjinizi alır.

5. Çok az konuşacak şeyiniz var.

Eğer arkadaşınızla buluştuğunuzda konuşacak ortak konular bulamıyorsanız o arkadaşlığı bitirmenin zamanı gelmiş demektir.

Paylaşacak şeyleriniz bile kalmadıysa o arkadaşlığı sürdürmenin artık ne anlamı olabilir ki?

6. Çok seyrek görüşüyorsunuz.

Görüşmek için birbirinize zaman ayıramıyorsanız ve çok nadiren görüşüyorsanız arkadaşlığınızı bitirmenin zamanı gelmiş demektir.

Ayda yılda bir görüşülen arkadaşlığı sürdürmek ne kadar doğru olabilir ki?

7. Eskiye göre birbirinize olan davranışlarınız değişti.

Eğer eskiden birbirinize çok iyi davranıyorken artık birbirinize olan tahammülünüz azaldı ve davranışlarınız değişti ise arkadaşlığı bitirmek en doğrusu olabilir.

Çünkü birbirinize olan sevginiz ve saygınız azalmış demektir. O arkadaşlığı sürdürmekten artık iki tarafa da yarar gelmez.

8. Tüm ilginin kendinde olmasını istiyor.

Arkadaşınız ile buluştuğunuzda veya bir arkadaş ortamında sürekli kendi ile ilgili şeyler anlatıyor size ve diğer arkadaşlarınıza konuşacak fırsat vermiyorsa o arkadaşlıktan bir fayda gelmez.

Arkadaşlık tek taraflı olmaz. İki taraflı olur. Eğer arkadaşınız tüm ilginin kendinde olmasını istiyorsa arkadaşlığı bitirmek sizin yararınıza olur.

9. Sorun olduğunu söylediğinizde önemsemiyor.

Her ilişkide sorun olabilir. Önemli olan bir sorun olduğunda onu konuşarak çözmeye çalışmaktır.

Eğer arkadaşınıza bir sorun olduğunu örneğin yaptığı bir şeye kırıldığınızı söylediğinizde önemsemiyor ve aynı şeyleri yapmaya devam ediyorsa arkadaşlığı bitirmek en doğrusu olur.

10. Kötü hissettiriyor.

Bu aslında arkadaşlığınızı sonlandırmanız gerektiğini gösteren en bariz işaretlerdendir. Eğer bir arkadaşınız gerek davranışlarıyla gerekse de sözleriyle sizin kötü hissetmenize neden oluyorsa o arkadaşlığı sürdürmenin hiçbir anlamı yoktur.

Eğer arkadaşınız bu işaretlerden bir veya daha fazlasını gösteriyorsa arkadaşlığı bitirmek en mantıklı çözüm olabilir. Tabii tüm bu işaretlere rağmen arkadaşınızı çok sevdiğiniz için arkadaşlığınızı sonlandırmak istemiyor olabilirsiniz.

Biz sadece burada arkadaşlığı bitirme konusunda emin olamayanlar için faydalı olabilecek işaretleri yazdık. En doğru kararı sizin vereceğinizi biliyoruz.

Şu da ilginizi çekebilir: http://paramagg.com/12-madde-ile-arkadasliginizi-test-edin-size-zarar-veren-arkadaslarinizdan-kurtulun/