Başarılı İnsanların Daha Verimli Bir Gün Geçirmek İçin Sabahları Yaptıkları 5 Şey

Başarılı insanlar sabah kalktıklarında neler yapıyorlar, günlerini nasıl geçiriyorlar üzerine çok şey okumuşsunuzdur. Peki okuduğunuz şeylerden sonra kendinizi değiştirdiniz mi? Başarılı insanların yaptıklarını hayatınıza uyguladınız mı?

Bu sorulara cevabınız hayır ise aşağıda sıraladığımız 5 önemli sabah ritüelini uygulamaya başlayarak daha başarılı ve verimli bir yaşam sürmeye adım atabilirsiniz.

İşte başarılı insanların günlerinin daha verimli geçmesini sağlayan 5 önemli sabah ritüeli:

1. Alarmlarını asla ertelemezler.

Başarılı insanlar alarm ertelemenin hiçbir işe yaramadığını bilirler. Çünkü alarm ertelendiğinde fazladan uyunan dakikaların hiçbir faydası olmadığının bilincindedirler.

Ayrıca alarm ertelemek bilinçaltınıza şu mesajı gönderir: “Acelem yok, biraz daha uyuyabilirim. 5-10 dakika daha zamanım var.”

2. Güneş doğmadan uyanırlar.

Araştırmalara göre birçok başarılı insan sabah 4 ile 5 arasında uyanmaktadır. Kulağa gerçekten çılgınca geliyor ama istatistikler bu şekilde. Bu saatte uyanmalarının birçok nedeni var ama en önemlisi kendilerine zaman ayırmak. İkinci önemli neden ise günün karmaşası ve yoğunluğu başlamadan önemli işlere odaklanmak.

3. Su içerler, protein ağırlıklı kahvaltı yaparlar ve şekerden uzak dururlar.

Başarılı insanlar sabahları kalktıklarında 2 bardak su içerler. Çünkü sabah aç karnına içilen suyun vücudu temizlediğini ve beyin fonksiyonlarını desteklediğini bilirler. Güne enerjik başlamak için protein ağırlıklı kahvaltı yaparlar. Şekerin enerjiyi sömürdüğünü bildikleri için şekerden uzak dururlar.

4. Telefonlarını sessize alırlar ve kendilerinden uzak bir yere koyarlar.

Sabahları telefon çalma ihtimali düşüktür ama yine de her ihtimale karşı telefonlarını sessize alırlar ve kendilerinden uzak bir yere hatta başka bir odaya koyarlar.

5. Sabah yapacakları işleri akşamdan belirlerler. 

Sabah yapılacak işlerle ilgili bir liste olmazsa erken kalkmanın hiçbir anlamı olmaz. Bu yüzden başarılı insanlar sabahları ne yapacaklarını akşamdan hazırlarlar. Böylece sabahları zamanlarını daha verimli harcarlar. Ne yapacaklarını düşünerek zamanlarının hızla geçmesine izin vermezler.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here