Bu 6 Şeyi Yapan Bir Erkekle Asla Evlenmeyin

Evlilik kararı hayatınızda vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Çünkü evlilik kararı ile birlikte hayatınızın geri kalanında o kişiyle birlikte yaşama, birlikte uyuma, birlikte yemek yeme, birlikte seyahat etme yoluna girmiş ve zamanınızın çoğunu onunla geçireceğinize söz vermiş oluyorsunuz. Bu yüzden evlilik kararı vermeden önce birçok yönden karşı tarafı süzgeçten geçirmeniz gerekiyor. Süzgeçten geçirirken evleneceğiniz erkeğin bu 6 şeyi yapıp yapmadığına dikkat etmelisiniz.

İşte o 6 şey:

1. Çocuklardan nefret ediyor.

Çocuklardan nefret eden bir erkek hayatın tadını bilmeyen bir erkektir. Düşünsenize evlendiniz ve o çocuk istemiyor. Aynı şekilde siz de istemiyorsanız sorun olmayacaktır ama siz çocuk isterken o istemiyorsa bu aranızda büyük bir problem oluşturacaktır. Bu yüzden evlenmeden önce onun çocukları sevip sevmediğinden ve çocuk isteyip istemediğinden emin olmalısınız.

2. Yapacağım dediği şeyleri yapmıyor.

Akşam saat 8’de yanında olacağım deyip başka arkadaşlarıyla plan yaptığını ve sizi unuttuğunu düşünün. Şimdiden dediği şeyleri yapmıyorsa onunla gelecekte nasıl bir hayat düşünüyorsunuz ki? Belki birkaç kere tolere edilebilecek bir davranış olabilir ama sık sık oluyorsa durumunuzu mutlaka gözden geçirmelisiniz ve taahhüt ettiği şeyleri yapmayan bir erkekle asla evlenmemelisiniz.

3. Sizinle rekabete giriyor.

Sizinle rekabete giren bir eş düşünün. Ömrünüzün geri kalanında evinizde iş ortamındaki gibi hissetmek istemezsiniz değil mi? Evinizde “Ben senden daha fazla kazanıyorum, ben senden daha az uyuyorum, ben senden daha çok bilgiliyim” cümlelerinin kullanıldığını hayal edin. Bu cümleleri kuran bir erkekle asla evlenilmeyeceğini düşündünüz değil mi?

4. Size tamamen güvenmiyor.

Arkadaşlarınızla dışarıya çıktınız ve yanınızda o yok. Yanınızda kimlerin olduğunu söylüyorsunuz ama inanmıyor ve ortamın fotoğrafını göndermenizi istiyor. Size güvenmediğini hissedersiniz değil mi? Belki çok basit bir şey ama bu bile size güvenmediğini gösterir. Eğer size güvenmediğini gösteren buna benzer hareketler sergiliyorsa evlilik kararı almadan önce bir kez daha düşünmelisiniz.

5. Başka kızlar ile flört ediyor.

Telefonunda başka kızlar ile mesajlaştığını, sosyal medyada hiç tanımadığınız kızlarla arkadaş olduğunu veya bir kafede otururken başka kızlara baktığını yakaladıysanız onun potansiyel bir aldatan erkek olacağını düşünmelisiniz. Böyle bir erkekle evlenme kararının doğru olup olmadığı da sizin takdirinizde.

6. Sizi gerçekten dinlemiyor.

Ona bir şeyler anlatıyorsunuz ve o da dinliyor. Daha sonra aynı konu ile ilgili başka bir gün bir olay yaşadınız ve daha önce anlattığınız şey ile bağlantılı bir olay. Ama sanki siz daha önce o olayı hiç anlatmamışsınız gibi şaşırıyor. Bu daha önce anlattığınız şeyi hiç dinlemediğini gösterir. Sizi dinlemeyen biri anlattıklarınıza değer vermeyen biridir. Anlattıklarınıza değer vermeyen bir erkekle evlenmek ister misiniz?

İşte evlilik kararınızı vermeden önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bunlar. Her ilişkinin dinamikleri farklı olduğundan bu şeyler ilişki tipine göre değişiklik gösterebilir. Nihayetinde bir erkekle evlenip evlenmeyeceğinize en doğru kararı kendiniz verirsiniz. Bu kararı vermeden önce hayatınızın geri kalanını o kişiyle geçirmek isteyip istemediğinizi iyi değerlendirmelisiniz. Verdiğiniz bu kararın mutluluğunuz üzerinde büyük bir etkisi olacağını unutmayın.