Daha Önce Duymadığınız Yepyeni İş Fikirleri

Yeni iş fikri bulmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Yaratıcılığınızı kullanarak ve çevrenizi gözlemleyerek, kimin neye ihtiyacı olduğunu iyi anlarsanız fırsatları ilk siz keşfedebilirsiniz.

Aşağıda sıraladığım iş modellerini daha önce duymuş olabilirsiniz ama hayata geçirmek için tekrar gözden geçirmenizde fayda olabilir.

1. Yaşlı İnsanların İhtiyaçları İçin Hizmet Şirketi Kurmak

Günümüzde yaşam standartlarının iyileşmesi ortalama yaşam süresini artırdı. Yaşlı insanların ihtiyaçlarını karşılamak yeni bir iş modeli olarak ortaya çıktı. Evde bakım hizmeti yapan şirketler ortaya çıkmaya başladı.

Yaşlı insanlar için çok sayıda hizmet geliştirebilirsiniz. Örneğin; market alışverişlerini yapmak, elektrik faturalarını ödemek, ATM’den maaşlarını çekmek gibi.

2. Evcil Hayvanlar İçin Butik Mağaza Açmak

Yok artık dediğinizi duyar gibiyim ama dünyada bu tarz butik yerler açıldı bile. Siz de evcil hayvanlara özel giysiler tasarlayabilir, bunları online veya butik mağaza aracılığıyla satabilirsiniz.

3. Coffee Corner Açmak

Basit gibi görünen bu fikir size çok para kazandırabilir. Özellikle iş merkezlerinin yoğun olduğu lokasyonlarda olmak üzere fuar, sergi gibi alanlarda coffee corner açarak ciddi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Sonuçta kahve zihnimizi uyarmanın yanı sıra lezzetiyle de bizi bağımlı hale getiren bir içecek.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here