Dünyanın En İyi 20 Akıllı Telefonu

Akıllı telefon alırken telefonun özelliklerine ve bize sunacağı faydalara göre tercihimizi yapıyoruz. Ancak telefonlar arasındaki farklar azaldıkça tercih yapmamız da zorlaşıyor. Tercih yapmanızı kolaylaştırmak için dünyanın en iyi akıllı telefonlarını sizler için sıraladık.

İşte akıllı telefon almak veya mevcut akıllı telefonlarını değiştirmek isteyenler için dünyanın en iyi 20 akıllı telefonu:

1. Apple iPhone X

iPhone X’in bir numarada olması şaşırtıcı değil. Şimdiye kadar gördüğümüz iPhone’lar arasında en iyi tasarım ve özelliğe sahip olan iPhone X, Apple’ın 10. yılına özel olarak çıkartıldı. 5.8 inç boyutundaki ekran büyüklüğü ile öne çıkan iPhone X, diğer iPhone’lardan farklı olarak çerçevesiz ekran tasarımı ile de oldukça şık bir görüntüye sahip.

2. Apple iPhone 8 Plus

İkinci sırada da Apple’ın bir ürünü yer alıyor. iPhone X’in biraz gölgesinde kalan ürünün bir önceki model olan iPhone 7 Plus’tan çok büyük farkları bulunmamakla birlikte kablosuz şarj özelliğinin ayırt edici bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

3. Apple iPhone 8

Dünyanın en iyi üçüncü telefonu da yine bir Apple ürünü. Tasarım olarak iPhone 7’ye benzeyen telefon kablosuz şarj özelliği sunuyor. Ayrıca, telefon daha önceki modellerde olmayan artırılmış gerçeklik deneyimleri sunuyor.

4. Google Pixel 2 XL

Pixel 2 ile hemen hemen benzer özellikleri taşıyan Pixel 2 XL daha büyük ekran tasarımı ile dikkat çekiyor. 6 inç, 1440p çözünürlüğünde ekrana sahip olan ürün %76,4 ekran/kasa oranına sahip.

5. Google Pixel 2

Pixel 2 XL ile benzer özelliklere sahip olan Pixel 2’nin çözünürlüğü 1920p, ekran büyüklüğü ise 4 inç.

6. OnePlus 5T

Geniş ekran büyüklüğüm olsun ama fazla para vermiyim diyorsanız alabileceğiniz en ideal akıllı telefon OnePlus 5T olabilir. Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak parmak izi sensörü arka tarafa yerleştirilen cihazın yüz tanıma özelliği de bulunuyor.

7. Samsung Galaxy Note 8

Samsung’un S ve Note serilerindeki en iyi telefon olduğunu söylemek yanlış olmaz. Galaxy Note 8, muhteşem tasarımı ve ultra ince kenarları ile gerçekten göz kamaştırıcı.

8. Razer Phone

Oyun ekipmanları üreticisi olan Razer akıllı telefon pazarına Razer Phone ürünü ile giriş yaptı. Cihaz 5.72 inç, 12 MP arka kamera, 8 GB RAM gibi özelliklere sahip.

9. Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Yeni modellerine rağmen popülerliğini halen koruyan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus dünyanın en iyi telefonları arasında yer almaya devam ediyor.

10. Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus

Şık görünümü ve çerçevesiz ekran tasarımları ile öne çıkan cihazlar Asya Mobil Ödüllerinde en iyi akıllı telefon ödülünü kazanarak dünyanın en iyi telefonları arasında yerini sağlamlaştırdı.

11. Essential Phone

Android’in mimarı olan Andy Rubin tarafından geliştirilen cihaz, seramik ve titanyum bileşiminden oluşuyor. Bu da cihazın diğer akıllı telefonlara göre daha dayanıklı olduğunu gösteriyor.

12. LG G6

Suya ve toza karşı dayanıklı olan ürün 5.7 inçlik boyut ve 4 GB RAM’e sahip.

13. HTC U11

5.2 inç boyutunda ekrana sahip olan cihazda edge sense özelliği de bulunuyor.

14. Apple iPhone SE/6S/6S Plus

Apple bu ürünlerin üzerine yeni modeller çıkarmış olsa da iPhone SE/6S/6S Plus hala dünyanın en iyi telefonları arasında yer alıyor.

15. Motorola Moto Z2 Force

5.5 inç büyüklüğünde olan telefon ShatterShield teknolojisi ile darbelere karşı oldukça dayanıklı.

16. Motorola Moto G5S Plus

G5 Plus’ın bir üst modeli olan Moto G5S Plus, 5.5 inç ve 1080p çözünürlüğünde ekrana sahip.

17. Motorola Moto G5 Plus

Moto G5’e göre daha büyük ekran tasarımına sahip olan Moto G5 Plus’ın ekran büyüklüğü 5.2 inç.

18. BlackBerry KeyOne

Bir zamanların en popüler telefonlarından olan BlackBerry, popülerliğini yitirmiş olsa da halen dünyanın en iyi telefonları arasında kendine yer bulabiliyor. BlackBerry KeyOne akıllı telefon kullanırken tuşlu klavyem de olsun diyenler için harika bir cihaz.

19. Sony XZ Premium

5.5 inç boyutlu ekrana sahip olan telefon yavaş çekim video özelliği ile kendini diğer akıllı cihazlardan ayırıyor.

20. BlackBerry Classic

BlackBerry’den vazgeçmeyen hayranlar için tasarlanan BlackBerry Classic tuşlu klavyenin yanı sıra dokunmatik ekrana da sahip.