Erkekleri Evliliğe İkna Etmenin Yolları: 20 Madde İle Evlilik Teklifi Aldırıyoruz

Evlenilecek erkek bulmak zor. Bulduğun zaman elinde tutmak daha zor. Elinde tuttuğun zaman evliliğe ikna etmek ise çok daha zor.

Ama aşağıda sıraladığımız maddeler ile evliliği hiç düşünmeyen bir erkeği bile evliliğe kolaylıkla ikna edebileceğinize emin olabilirsiniz.

İşte 20 madde ile erkekleri evliliğe ikna etmenin yolları:

1. Kendinizi sevin.

Erkekleri evliliğe ikna etmek için önce kendinizi sevmelisiniz. Düşünün, kendinizle evlenir miydiniz?

Kendiniz ile mutlu değilseniz başkalarının sizinle mutlu olmasını bekleyemezsiniz. Bu yüzden önce kendinizi analiz etmeli ve hoşlanmadığınız özelliklerinizi değiştirmeye çalışmalısınız.

2. İletişim kurun.

İlişkinin sürmesini sağlayan en önemli şeylerden biri iletişim kurmaktır. Eğer sevgiliniz ile iletişim kuramıyorsanız onu nasıl evliliğe ikna edeceksiniz ki?

İletişim kurmanın en kolay yollarından biri hislerinizi ve düşüncelerinizi karşı taraf ile paylaşmaktır. Siz paylaştıkça emin olun o da sizinle bir şeyleri paylaşmaya başlayacaktır. Paylaşım yaptıkça da size olan sevgisi, bağlılığı artacak ve sizinle evlenip aynı evi paylaşmak isteyecektir.

3. Kabullenmeyin.

Bazı erkekler evlilik teklifi etmek için çok uzun süre bekleyebilir. Eğer sevgilinizin doğru kişi olduğuna inanıyor ve evlilik için beklemeye değer kişi olduğunu düşünüyorsanız bekleyin. Ama eğer evlilik ile pek alakalı durmuyorsa ilişkinizin gidişatı ile ilgili yeni bir karar vermeniz gerekebilir.

4. Erkeklerin kızlara göre daha zor bağlandığını bilin.

Erkekler kızlara bağlanmadan önce onları çok iyi tanıdıklarından emin olmak isterler. Bu konuda kızlara göre daha dikkatlidirler. Bu yüzden daha yeni çıkmaya başlamışken hemen evlilik konusunu gündeme getirmeyin.

Evlilik konuşmak için yaklaşık bir sene beklemeniz daha iyi olur. Bir sene geçmesine rağmen hala ağzından evlilik ile ilgili tek bir kelime çıkmadıysa konuyu artık açmanız gerekir. Bir seneden sonra evliliğe yaklaşımını anlamanız ve ona göre yolunuza devam etmeniz gerekir.

5. Doğal olun.

Günümüz ışıltılı dünyasında doğal olmak biraz zor ama siz elinizden geldiğince doğal olmaya çalışın. Örneğin; saçlarınızı boyatmak yerine doğal saçlarınızı kullanabilirsiniz. Buluşmalarınıza giderken makyaj yapmayabilir veya çok hafif bir makyaj yapabilirsiniz. Hem sevgiliniz makyajsız halinizi de görmek istiyor olabilir. Sonuçta evlendiğinizde evde sizin makyajsız ve doğal halinizi görecek. Bu nedenle evlenmeden önce bununla ilgili bir fikir sahibi olmak en doğal hakkı.

6. Seksi olun.

Bir üstte doğal olun dedik ama doğal olmak kendine bakmamak, seksi olmamak anlamına gelmemelidir. Sevgilinizi etkilemek için seksi olmalısınız. Mesela, buluşmalarınıza giderken zaman zaman topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

7. Rolünüzü bilin.

Bir ilişkide kadının ve erkeğin rolü birbirinden farklıdır. Doğal olmak adına rolünüzden çıkıp erkek gibi davranmayın. Erkekler öyle kızları ancak kanka olarak görürler. Oğlum, lan gibi kelimeleri kullanmayın.

8. Duygusal olarak sağlam durun.

Erkekleri evliliğe ikna etmek için duygusal olarak sağlam duruş göstermelisiniz. Çünkü erkekler duygusal olarak güçlü kızlardan hoşlanırlar.

Hayatımız bazı dönemlerde duygusal olarak hareketli geçebilir ama böyle dönemlerde de güçlü durmaya çaba göstermelisiniz. Kendinizi dramatik olarak göstermemelisiniz. Bunun yerine sinirlerinizi gevşetmek ve duygularınızı sakinleştirmek için psikolojik destek alabilirsiniz.

9. Buluşmalarınızı eğlenceli hale getirin.

Yeni tanıştınız ve ilk buluşmalarınızı yapıyorsunuz. Eğer ilk buluşmalar iyi gidiyorsa ve karşılıklı etkileşiminiz pozitif ise sevgili aşamasına geçersiniz.

Erkekler eğlenceli ve pozitif enerji saçan kızlara bayılırlar. Buluşmalarınız daha da iyi gittikçe ilişkiniz de ciddi bir aşamaya geçer. Sizinle ilgili gelecek planları yapmaya başlar ve bunu sizinle paylaşır.

Örneğin, birikimi var ve ev almak istiyor. Bunu yaparken size danışıyorsa ve fikirlerinizi alıyorsa o evde sizinle yaşamak istediği için olabilir. Ama eğer ev alırken değil fikrinizi sormak ev alıyorum bile demiyorsa o ilişkinin geleceğinden şüphelenebilirsiniz.

10. Kendinizden emin durun.

Erkekler kendine güvenen kızlara bayılırlar. Tabii çok fazla güven bazen itici olabilir. O dengeyi çok iyi ayarlamalısınız. Ukala olma kısmına geçmemelisiniz.

11. Sevginizi gösterin.

Erkekleri evliliğe ikna etmek için sevginizi göstermelisiniz. Sevdiğimi çok belli edersem şımarır diye düşünmek hata olabilir. Çünkü erkekler sevginizi görmek ister.

Seni çok seviyorum demekten ve iltifat etmekten çekinmeyin. Örneğin; buluştuğunuzda bugün çok yakışıklı görünüyorsun diyebilirsiniz.

12. Sevgilinizi takdir edin.

Sevgilinizin yaptığı iyi şeyleri takdir etmelisiniz. Takdir edilmekten hoşlanmayan erkek yoktur. Onun iyi özelliklerini ve yaptığı iyi şeyleri takdir edin.

13. Eğlenceli olun.

Daha önce erkeklerin eğlenceli kızlardan hoşlandığını söylemiştik. Yapınızda eğlenceli olmak yoksa bu biraz zor olabilir. Ama en azından güler yüzlü olabilirsiniz. Buluşmalarınızda somurtmamaya ve ters biri olmamaya dikkat etmelisiniz.

14. İstekli olun.

Evdesiniz ve sevgilinizden mesaj geldi. Sizinle buluşmak istediğini yazdı. Tamam diyerek hazırlanmaya başlayan ve buluşan kız mı daha çok hoşlarına gider yoksa şu anda çok yorgunum çıkamam diyen bir kız mı? Tabii ki buluşmaya istekli olan kız daha çok hoşuna gider. Bu yüzden ilişkinizde isteksiz görünmek sevgilinizin evlilik fikrini ertelemesine neden olur.

15. Işık saçın.

Işık saçmayı güler yüzlü olmak, pozitif olmak ve olumlu konuşmak olarak düşünebilirsiniz. Bunları yapabiliyorsanız ışık saçıyorsunuzdur ve bu da sevgilinizin çok hoşuna gidecektir.

16. Mütevazı olun.

Erkekler böbürlenen kızlardan hoşlanmazlar. Düşünsenize ben çok güzelim, ben çok iyiyim diye böbürlenen bir kızdan hangi erkek hoşlanır? Bunun yerine mütevazı olarak iltifatları ondan alsanız daha iyi olmaz mı? Tabii ki daha iyi olur. O halde egonuzu kontrol edin ve mütevazı olun. Bu özellik sadece erkekleri evliliğe ikna etmek için değil sevilmek için de kritik öneme sahiptir.

17. Sık buluşun.

Erkeklerin evliliğe ikna olması için kızları daha iyi tanımaya ihtiyaçları olduğunu söylemiştik. Bunun en iyi yolu da sık buluşmaktan geçer. Ayda bir buluşan bir çift ile her hafta buluşan bir çiftin evliliğe gidiş süresi çok fark eder. Bu yüzden birbirinizi iyi tanımak için sık buluşmalısınız.

18. Romantik olun.

Sadece erkeklerden romantik olmasını beklemek doğru olmaz. Sizin de aynı şekilde romantik olmanız gerekir. Mesela, yalnız yaşayan biriyseniz evinizde romantik bir akşam yemeği hazırlayıp sevgilinizi davet edebilirsiniz.

19. Sizden gerçekten hoşlanmasına rağmen evliliği mantıklı bulmuyor olabileceğini bilin.

Bazı erkeklerin evlilik fikrine uzak olduğunu bilmelisiniz. İlişkinize başlayalı bir yıl olmasına rağmen evlilik ve aile kurmak ile ilgili geleceğe yönelik tek bir söz duymadıysanız bunun altındaki nedeni öğrenmeniz gerekebilir. Sizden gerçekten hoşlanmasına rağmen genel olarak evlilik fikrini mantıklı bulmuyor olabilir. Belki evliliğin iyi bir şey olduğunu ona anlatmanız gerekir.

20. Ciddi bir konuşma yapmayı düşünün. Ama bunu doğru bir yaklaşımla yapın.

Her şeyi denediniz ama hala sevgilinizi evliliğe ikna edemediyseniz artık ciddi bir konuşma yapmanın zamanı gelmiş demektir. Bu konuşmayı yaparken yaklaşımınız fazla sitemli olmamalıdır. Erkekleri o tarz bir yaklaşım daha da ürkütür. Son derece ciddi ama ılımlı bir şekilde konuşma yapmalısınız.

Örneğin şöyle bir konuşma karşı tarafı mantıklı bir cevap vermeye itecektir: “Seninle zaman geçirmeyi gerçekten çok seviyorum. Seninle olmaktan mutluyum. Ama sadece aynı yönde miyiz onu bilmek istiyorum. Evleneceğim biriyle mi sevgiliyim yoksa hiçbir zaman evlilik düşünmeyen biri ile mi bunu öğrenmek istiyorum. Birbirimizi daha iyi tanıdıkça evlenmeyi düşünecek misin yoksa beni hiçbir zaman evlenebileceğin biri olarak görmeyecek misin?”

Bu soruya verdiği cevabı çok doğru bir şekilde analiz etmeli ve ilişkinize ona göre yön vermelisiniz.

Erkekleri evliliğe ikna etmek için uygulayacağınız bu yöntemler mutlaka işinize yarayacaktır. Hadi şimdi harekete geçme zamanı. Tüm bu yöntemleri uygulayın ve evlilik teklifi alacağınız günü bekleyin.

Eğer tüm bu yöntemler işinize yaramadıysa ve sevgilinizden evliliğe yönelik herhangi bir adım gelmediyse karşı tarafın sizinle evlenmek istemediği fikrini yavaştan düşünmeye başlayabilirsiniz. Böyle durumlarda bir an önce karar vermek ve önünüze bakmak en doğrusu olacaktır.

Sorumluluk almaktan korkan ve bir türlü evlilik teklifi edemeyen erkekleri ikna etme konusunda bol şans diliyoruz.

Şu da ilginizi çekebilir:

Erkekleri Aşık Eden 10 Özellik