Girişimci Olan veya Olmak İsteyen Herkesin İzlemesi Gereken En İyi 10 Film

Bir film izleyip sonra birden girişimci olmak istediniz mi? Eğer bugüne kadar böyle bir isteğiniz oluşmadıysa aşağıdaki filmleri izlememişsiniz demektir.

İşte girişimci olan veya olmak isteyen herkesin izlemesi gereken en iyi 10 film:

1. Silikon Vadisinin Korsanları (1999)

“İyi sanatçılar kopyalar, harika sanatçılar ise çalarlar.” – Steve Jobs

Steve Jobs ve Bill Gates’in teknoloji imparatorluklarını nasıl kurduklarını anlatan bir biyografi filmi olan Silikon Vadisinin Korsanları rekabeti ve zaferi vurguluyor.

2. Sosyal Ağ (2010)

“Köylerde yaşadık, sonra şehirlerde yaşadık ve şimdi de internette yaşıyoruz.” – Sean Parker

Dünyanın en genç milyarderi olan Mark Zuckerberg’in göz kamaştırıcı yükselişini ve Facebook’ un başarı hikayesini anlatan bir biyografi filmi.

3. Kazan Dairesi (2000)

Her girişimci kariyerinin bir noktasında mutlaka ahlaki ikilemlerle yüzleşir. Bu film üniversite eğitimini 19 yaşında bırakan bir gencin karşı karşıya kaldığı ahlaki konuları ele alıyor. Film, aracılık firmasındaki en iyi brokerlardan biri olan gencin para ve yasa arasında nasıl kaldığını ve ne yaptığını anlatıyor.

4. Umudunu Kaybetme (2006)

“Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme. Benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakma. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al. O kadar.” – Chris Gardner

Eşini, evini ve parasını kaybeden bir adamın hayatını anlatan Umudunu Kaybetme filminin başrolünde Will Smith (Chris Gardner) yer alıyor. Film, ilham verici hikayesiyle daha çok ve akıllı çalışarak daha iyi bir yaşamın nasıl elde edilebileceğini anlatıyor.

5. Zeka Pırıltısı (2008)

Girişimci olan veya olmak isteyen herkesin izlemesi gereken filmlerden olan Zeka Pırıltısı filmi fikirlerin çalınmaması için onların nasıl korunması gerektiğini anlatıyor.

6. Para Avcısı (2013)

Başrolünde Leonardo Di Caprio’nun yer aldığı filmden başarı, servet ve hırsla ilgili çok önemli dersler çıkarabilirsiniz. Filmde, genç ve hırslı bir borsacının zengin olmak için her şeyi yaptığını ve sonucunda neler olduğunu göreceksiniz.

7. Ofis Çılgınlığı (1999)

Film, 9 – 6 çalışma saatinden nefret edip girişimciliğe yönelen birinin hikayesini anlatıyor. Film, sizi hem güldürecek hem de masa başı işinizden kurtulup nasıl girişimci olabileceğiniz konusunda yön verecek.

8. Limit Yok (2011)

Bradley Cooper (Eddie Morra)’ın başrolde yer aldığı filmde  Morra size başarıya giden kolay ve kısa yolları öğretecek.

9. Borsa: Para Asla Uyumaz (1987)

Genç ve hırslı bir borsacının başarılı olmak için yaptığı şeyleri ele alan film, para uğruna kendinizi satmamanız gerektiğini ve girişimciliğin sadece zengin ve ünlü bir insan demek olmadığını öğretecek.

10. Baba (1972)

Film, baba ve oğlunun küçük bir aile şirketini nasıl büyüttüğünü ve New York’taki en büyük organize suç ailesini yarattığını anlatıyor. Yasal olmayan bir girişimi tavsiye etmesek de zirveye nasıl çıkıldığını ve orada nasıl kalındığını görmeniz için bu filmi izlenmesi gereken filmler listenize almanızı öneriyoruz.

Girişimciyseniz veya girişimci olmak istiyorsanız geç kalmadan bu filmleri hemen izlemelisiniz.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here