Her Girişimcinin Mutlaka İzlemesi Gereken En İyi 10 Film

Girişimci olmak isteyenlere ilham kaynağı olacak, girişimcilere ise yol gösterecek girişimcilik konulu filmleri derledik. İşte her girişimcinin mutlaka izlemesi gereken en iyi 10 film: 

1. Silikon Vadisinin Korsanları (1999)

girişimcilerin izlemesi gereken filmler

“İyi sanatçılar kopyalar, harika sanatçılar ise çalarlar.” – Steve Jobs

Her girişimcinin mutlaka izlemesi gereken filmler arasında ilk sırada yer alan Silikon Vadisinin Korsanları, Steve Jobs ve Bill Gates’in teknoloji imparatorluklarını nasıl kurduklarını anlatan bir biyografi filmi.

2. Sosyal Ağ (2010)

“Köylerde yaşadık, sonra şehirlerde yaşadık ve şimdi de internette yaşıyoruz.” – Sean Parker

Dünyanın en genç milyarderi olan Mark Zuckerberg’in göz kamaştırıcı yükselişini ve Facebook’ un başarı hikayesini anlatan bir biyografi filmi. Girişimcilik konulu filmler arasında önemli yeri olan bu filmi her girişimcinin mutlaka izlemesi gerekiyor. 

3. Kazan Dairesi (2000)

Her girişimci kariyerinin bir noktasında mutlaka ahlaki ikilemlerle yüzleşir. Bu film üniversite eğitimini 19 yaşında bırakan bir gencin karşı karşıya kaldığı ahlaki konuları ele alıyor. Film, aracılık firmasındaki en iyi brokerlardan biri olan gencin para ve yasa arasında nasıl kaldığını ve ne yaptığını anlatıyor.

4. Umudunu Kaybetme (2006)

“Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme. Benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakma. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al. O kadar.” – Chris Gardner

Eşini, evini ve parasını kaybeden bir adamın hayatını anlatan Umudunu Kaybetme filminin başrolünde Will Smith (Chris Gardner) yer alıyor. Film, ilham verici hikayesiyle daha çok ve akıllı çalışarak daha iyi bir yaşamın nasıl elde edilebileceğini anlatıyor.

5. Zeka Pırıltısı (2008)

Girişimci olan veya olmak isteyen herkesin izlemesi gereken filmlerden olan Zeka Pırıltısı filmi fikirlerin çalınmaması için onların nasıl korunması gerektiğini anlatıyor. Girişimci olmak isteyenler için müthiş bir film.

6. Para Avcısı (2013)

Başrolünde Leonardo Di Caprio’nun yer aldığı filmden başarı, servet ve hırsla ilgili çok önemli dersler çıkarabilirsiniz. Filmde, genç ve hırslı bir borsacının zengin olmak için her şeyi yaptığını ve sonucunda neler olduğunu göreceksiniz.

7. Ofis Çılgınlığı (1999)

Film, 9 – 6 çalışma saatinden nefret edip girişimciliğe yönelen birinin hikayesini anlatıyor. Film, sizi hem güldürecek hem de masa başı işinizden kurtulup nasıl girişimci olabileceğiniz konusunda yön verecek.

8. Limit Yok (2011)

Bradley Cooper (Eddie Morra)’ın başrolde yer aldığı filmde  Morra size başarıya giden kolay ve kısa yolları öğretecek.

9. Borsa: Para Asla Uyumaz (1987)

Genç ve hırslı bir borsacının başarılı olmak için yaptığı şeyleri ele alan film, para uğruna kendinizi satmamanız gerektiğini ve girişimciliğin sadece zengin ve ünlü bir insan demek olmadığını öğretiyor.

10. Baba (1972)

Film, baba ve oğlunun küçük bir aile şirketini nasıl büyüttüğünü ve New York’taki en büyük organize suç ailesini yarattığını anlatıyor. Yasal olmayan bir girişimi tavsiye etmesek de zirveye nasıl çıkıldığını ve orada nasıl kalındığını görmeniz için bu filmi izlenmesi gereken filmler listenize almanızı öneriyoruz.

Siz de girişimci olmak istiyorsanız veya girişiminizi bir adım öteye taşımak istiyorsanız bu filmleri mutlaka izlemelisiniz.

Sizin de girişimcilik konulu film önerileriniz var ise yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Şu da ilginizi çekebilir:

http://paramagg.com/yeni-girisimciler-icin-22-hayati-tavsiye/

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here