İlişkinizin Geleceği Olmadığını Gösteren 8 İşaret

İlişkinizin gidişatı hakkında kafanız mı karışık? Bu 8 işaret size çok şey söyleyecek. İşte ilişkinizin geleceği olmadığını gösteren 8 işaret:

1. Sevgiliniz sizi olduğunuz gibi kabul etmiyor.

Her birimizin iyi ve kötü özellikleri var. İyi bir sevgili sizi iyi ve kötü özelliklerinizle birlikte kabul eder. Eğer sevgiliniz sizde hoşlanmadığı özelliklerinizi değiştirmeye çalışıyorsa bu ilişkinizin geleceği olmadığını gösterir.

2. Sevgilinizi olduğu gibi kabul etmiyorsunuz.

Onu o olduğu için kabul ettiniz ve bir ilişkiye başladınız değil mi? Öyleyse sonradan onu değiştirmeye çalışmak beyhude bir çabadır. Eğer onu olduğu gibi kabul etmiyorsanız ilişkinizin geleceği olmadığını kabullenmelisiniz.

3. Zor zamanlarda birbirinizi idare etmekte zorlanıyorsunuz.

İlişkilerde çoğunlukla mutluluk, samimiyet ve kahkaha olur. Ama bazı zamanlar stres, kötü ruh hali ve zorluklar olabilir. İyi zamanlarda sevgilinizin yanındayken kötü zamanda ondan uzaklaşıyor musunuz? O zaman ilişkiniz son zamanlarını yaşıyor olabilir.

4. Sevgiliniz isteklerinizi ve beklentilerinizi karşılamıyor.

Sevgilinizden beklentileriniz ne? Saat başı sizi aramasını istiyorsunuz ama günde sadece birkaç kez mi telefonla konuşuyorsunuz? Ya da daha başka örnekleri aklınıza getirin. İyi düşünün. Onun isteklerinizi ve beklentilerinizi karşıladığını düşünüyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise ilişkinizin gidişatı ile ilgili bir durum değerlendirmesi yapmanızı tavsiye ederiz.

5. Ruhsal olarak aynı yerde hissetmiyorsunuz.

Buluşmalarınızda bedenen aynı yerde ama ruhsal olarak aynı yerde hissetmiyor musunuz? Anlattığınız bir şeyi ikinci kez anlattığınızda daha önce hiç anlatmamışsınız gibi mi davranıyor? O zaman ruhsal olarak aynı yerde değilsiniz diyebiliriz. Bu da ilişkinizin gidişatı ile ilgili çok şey söylüyor olabilir.

6. İlişkiniz için çabalıyorsunuz ama sevgiliniz çaba göstermiyor.

İlişkinizin daha iyiye gitmesi için sürekli siz çabalıyorsanız ama sevgiliniz sizin çabanızın yarısını göstermiyorsa sizi ve ilişkinizi pek önemsemiyor diyebiliriz. Bu da ilişkinizin olumsuz ve sağlıksız olduğunu gösteren bir işarettir.

7. Birbirinize güvenmiyorsunuz.

Güven bir ilişkinin en temel yapı taşlarından biridir. Eğer birbirinize karşı güven sorunu yaşıyorsanız ilişkinizin geleceği tehlikede diyebiliriz.

8. İlişkinizin süreceğine inanmıyorsunuz.

İlişkinizde her şey normal gitmesine rağmen ilişkinizin geleceği ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa ve gelecek öngöremiyorsanız ilişkinizin gidişatıyla ilgili netleştirmeniz gereken şeyler var diyebiliriz.

Eğer ilişkinizde bu işaretlerden yarısından fazlası varsa  ilişkinizin vadesi dolmuş olabilir. İki tarafa daha fazla zarar vermeden aksiyon almaya ne dersiniz?