İnternetten Para Kazanmanın En Kolay Yolları

Hemen hemen hepimiz internetten para kazanma yöntemlerini araştırmış ama aradığımız şeyi bulamamışızdır. Öncelikle daha önce gördüğünüz yöntemleri unutun, çünkü şu an bu yazıyı okuduğunuza göre o yöntemler bir işinize yaramamış demektir.

Peki bizim birazdan sıralayacağımız yöntemler daha öncekilerden neden farklı? Çünkü dünyada gerçekten bu yöntemlerden para kazanan çok sayıda insan olduğunu bizzat araştırdık.

İşte 7/24 erişim imkanımızın olduğu interneti kullanarak para kazanabileceğimiz 6 yöntem:

1. Instagram’dan Satış Yapmak

Bu herkes tarafından bilinen ama pek uygulanmayan bir yöntemdir. Çünkü ciddi uğraş ve zaman gerektiren bir iştir. Peki size daha kolay bir yöntemin olduğunu söylesek?

İlk olarak kendinize satış yapacağınız bir ürün seçin. Burada dikkat etmeniz gereken şey seçeceğiniz ürünün satışı kolay olmasıdır.

Ürününüzü seçtikten sonra ilgili ürünü toptan satan yerleri araştırıyorsunuz. Öncelikle 10 adet sipariş veriyorsunuz. Bu sırada instagramdan satış sayfanızı açarak ürünün değişik modellerdeki resimlerini paylaşıyorsunuz.

Çok sayıda takipçisi olan instagram fenomenlerine ulaşıyorsunuz. Paylaşım başına 50 TL’den başlayan fiyatlarla reklamınızı yaptırıyorsunuz. Sonrasında gelen mesajlara yetişemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

2. Yetenek Satmak

Hepimizin iyi olduğu bir alan vardır. Öncelikle sizi 5-10 dakika düşünmeye davet ediyorum. Gözlerinizi kapatın ve neye yetenekli olduğunuzu düşünün. Aklınıza ilk gelen şey sizin en yetenekli olduğunuz alandır.

Aklınıza ilk gelen yeteneğinizi fiverr, bionluk gibi sitelerde hemen sergileyin ve para kazanmaya başlayın.

3. Borsada Yatırım Yapmak

Çoğu insan borsada yatırım yapmak yerine borsa oynamak ifadesini kullanır. Borsada para kazanmak için ilk yapmamız gereken bu bakış açısını değiştirmektir. Borsa oynanmaz, borsada yatırım yapılır. Bunun bilinciyle yatırım yapanlar emin olun en fazla kazananlardır.

Borsa uzun vadeli bir yatırım yöntemidir. Borsada inandığınız, güvendiğiniz hisse senedini alır ve aylar hatta senelerce beklersiniz. Günlük al-satlar kısa vadede sizi artıda gösterse bile uzun vadede eksi olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Borsaya paranızı yatırmadan önce en az altı ay düzenli olarak borsayı takip etmeniz öncelikli tavsiyemizdir. Bunun dışında; satın alacağınız hisse senedinin geçmiş performansını incelemeli, faaliyet gösterdiği sektörün durumu hakkında az çok fikir sahibi olmalısınız.

4. Blog Açmak

Hepimizin uzman olduğu en az bir konu vardır. Henüz bu konuyu belirlemediyseniz öncelikle bir süre düşünmenizi ve şöyle geçmişinize kısa bir göz atmanızı istiyoruz. Hangi alanda eğitim gördünüz, neye ilginiz var kabataslak gözden geçirin.

Evet, uzmanlık alanınızı buldunuz ama çok mu genel olduğunu düşünüyorsunuz? O zaman biraz daha spesifikleştirin ve niş bir alana yönelin. Örneğin; ekonomi üzerine yazılar yazmak çok geneldir, bunun yerine borsa hakkında yazılar yazın. Borsayı daha da niş bir alana indirgemek isterseniz türev ürünler üzerine yazılar yazın.

5. Youtuber Olmak

Günümüzde teknoloji yaygınlaştıkça daha fazla kitleye ulaşabiliyoruz. Bunu yapmanın en kolay yöntemlerinden biri Youtube kanalı açmaktır.

Youtuber olmak için ilk olarak hangi alanda video’lar çekeceğinize karar vermelisiniz. Akabinde, video’nuzu oluşturun ve kitlelere ulaştırın. Gerçekten kaliteli ve farklı içerikler hazırlarsanız izleyiciler kendiliğinden gelecektir. Youtube dünyasında fenomen olmak düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir.

6. Online Ders Vermek

Teknolojinin önemli faydalarından biri de e-eğitimdir. Dünyanın öbür ucundaki bir üniversitedeki dersleri çeşitli platformlar aracılığıyla takip edebilme imkanımız var ise bunu teknolojiye borçluyuz.

Siz de online ders videoları çekerek dünyanın öbür ucundaki insanlara ulaşabilir, onlara fayda sağlarken kendinize de ek kazanç sağlamış olursunuz.

İnternet üzerinden ders verebilmek için en başta hangi konuda ders vereceğinizi seçin. Sonrasında ise hedef kitlenize ulaşmak için hangi platformları kullanacağınıza karar verin.

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here