Pozisyonunuz Ne Olursa Olsun CEO Gibi Giyinmenin Önemini Bilin

Farklı pozisyonlara sahip çalışanlar arasında yapılan bir araştırmada takım elbise giyen çalışanların giymeyen çalışanlara göre daha verimli oldukları ortaya kondu. Bunun nedeni olarak da takım elbisenin çalışanları daha güçlü hissettirdiği gösterildi.

Dış görünüş ile başarı arasında pozitif bir ilişki olduğunu gösteren buna benzer çok fazla araştırma bulunuyor. Bu nedenle başarılı olmak için dış görünüşünüze özen göstermelisiniz.

Dış görünüş denildiğinde ilk akla gelen şey giyimdir. Giyiminize verdiğiniz özen işinize verdiğiniz özenin öncü göstergelerinden biridir. Bu yüzden iyi giyindiğinizde ve genel olarak dış görünüşünüze özen gösterdiğinizde başarılı olmaya bir adım daha yakın olacağınızı bilmelisiniz.

Profesyonel görünmek ve başarılı olmak için pozisyonunuz ne olursa olsun CEO gibi giyinmelisiniz. CEO kadar maaş mı alıyorum ki öyle giyineyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız, kısıtlı bütçe ile takım elbise almak sizi biraz zorlayabilir. Yine de düşük maliyetli kıyafetlerden bolca almak yerine kaliteli kıyafetlerden birkaç tane almak daha mantıklı olabilir.

Uzmanlara göre giyime harcadığınız para (elbise, ayakkabı vs dahil) gelirinizin %7’sini aşmamalı. Bu şarta bağlı kalarak ve kaliteli şeyler alarak CEO gibi görünmeniz mümkün.

Aynı bedende kaldığınız sürece kaliteli şeyleri yıllarca kullanabileceğinizi unutmamalı ve aldığınız şeyleri yatırım gibi düşünmelisiniz.