Samsung Dünyanın İlk 3 Boyutlu LED Sinema Ekranını Zürih’te Tanıttı

Samsung, sinema izleme keyfinizi tamamen değiştirmeye aday 3 boyutlu LED sinema ekranını İsviçre’nin Zürih kentindeki Arena Cinemas isimli sinema salonunda tanıttı.

Ekran teknolojileri söz konusu olduğunda Güney Kore’li teknoloji devi Samsung’un ilk akla gelen markalardan olduğu düşünülebilir. Akıllı telefon ve televizyon ekranları ile tüketicilere en kaliteli görüntüleri sunmayı amaçlayan şirket, şimdi de sinema salonlarında bunu yapmak istiyor.

10 metrelik LED ekran, 3D sinema teknolojisini seyirciler için bambaşka bir noktaya taşıyabilir. Yeni Samsung 3D LED Sinema Ekranı, projektörlere göre 10 kat daha parlak görüntüler ve sıfır bozulma ile 4K film keyfi vadediyor.

Şu an kullandığımız 3D sinema projektörlerini 4K OLED TV’ler ile karşılaştırdığımızda çok zayıf bir görüntü sundukları görülüyor. Samsung’un son teknoloji LED sinema ekranıyla sıfır parlaklık ve çözünürlük kaybının olduğu görüntüler elde edilebiliyor.

Zürih, 3D LED ekranlı sinema keyfini ilk deneyimleyen kent olma unvanına sahip olurken, halihazırda Şanghay, Seul ve Busan gibi Uzakdoğu kentlerinin 2D LED ekranlı sinema teknolojisini bir süredir kullandığı biliniyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz