Yılın İlk Yarısında Ortaya Çıkan En İyi 10 Teknoloji

2018 yılının ilk yarısını tamamladık. Yeni iPhone’ların, Pixel 3 gibi cihazların ikinci yarıda ortaya çıkması beklendiğinden ilk yarının teknolojik açıdan biraz durgun geçtiğini söyleyebiliriz. Ancak yine de ilk yarıda da önemli teknolojik gelişmeler olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Bu nedenle ilk yarıyı çöpe atmayalım ve yepyeni teknolojilere göz atalım.

İşte yılın ilk yarısında ortaya çıkan en iyi teknolojiler:

1. OnePlus 6

Çin merkezli olarak 2013 yılında kurulan OnePlus şirketi bugüne kadarki en iyi telefonu olan OnePlus 6’yı 2018 yılının ilk yarısında piyasaya sürdü. Teknoloji severlerine göre 2018 yılının en iyi Android telefonu olduğu söylenen OnePlus 6, kablosuz kulaklığı, hızlı şarj özelliği, suya dayanıklılığı ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

2. Huawei MateBook X pro

Teknoloji dünyasında yılın en iyi dizüstü bilgisayarı olduğu söylenen Huawei MateBook X pro alüminyum gövdesi, 3000×2000 çözünürlüğündeki dokunmatik ekranı ve güçlü donanım özellileri ile öne çıkıyor.

3. Boosted Mini S and X

Kaliforniya merkezli Boosted şirketinin piyasaya sürdüğü Boosted Mini S and X’in hız ve güvenilirlik açısından en iyi kaykay olduğu konuşuluyor.

4. Oculus Go

Oculus Rift veya HTC Vive Pro kadar güçlü olmasa da Oculus Go, kendinizi içindeyken kolayca kaybedebileceğiniz müthiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor.

5. DJI Mavic Air

Çin merkezli DJI şirketinin Mavic Pro’dan daha küçük katlanabilir drone yapabileceği beklenmiyordu ancak oldu. Mavic Air 4K video kaydı yapma ve 21 dakika boyunca havada kalma gibi özellikleri ile dikkat çekiyor.

6. Samsung Galaxy S9 and S9+

Samsung’un yılın ilk yarısında piyasaya sürdüğü akıllı cihazları yine çok konuşuldu. Söz konusu cihazlar çift arka kamera, ağır çekim video kaydı, canlı odak modu gibi özellikler ile öne çıkıyor.

7. Apple HomePod

Akıllı hoparlör piyasasına giriş yapan Apple, HomePod ürünüyle sektörde yerini aldı. Amazon Echo’nun Alexa’sı veya Google Home’un Google Assistant’ı kadar akıllı olmasa da Apple’ın Siri’sinin rakiplerine göre daha iyi bir müzik deneyimi sunduğu söyleniyor.

8. Apple iPad 9.7-inch (2018)

En iyi tableti arayanlar için iPad çoğu zaman akla ilk seçenek olarak gelmektedir. Apple Pencil ile uyumlu  9.7 inç boyutundaki ekranı ve uygun fiyatı ile teknoloji düşkünlerinin gözdesi olmaya aday olan yeni iPad eski modellerine göre daha iyi işlemciye sahip.

9. Huawei P20 Pro

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin son çıkan cihazı P20 Pro, üç tane arka kamerası ile rakiplerinden ayrılıyor. Cihaz, süper şarj teknolojisi ile 30 dakikada %58 dolum oranına ulaşmasının dışında 6.1 inçlik ekran boyutuyla dikkat çekiyor.

10. Dyson Cyclone V10

Elektrikli süpürge, ısıtıcı gibi cihazların üretimini yapan İngiltere merkezli teknoloji şirketi Dyson’ın yeni çıkardığı kablosuz süpürge modeli Cyclone V10 bu yılın dikkat çeken teknolojik ürünleri arasında yer almayı başardı. Söz konusu cihazın kablosuz süpürgeler arasında en yüksek emiş gücüne sahip olduğu söyleniyor.