2018 Yılının En İyi 7 Uygulaması (Şimdiye Kadar)

En son ne zaman telefonunuza sevdiğiniz bir uygulamayı indirdiğinizi hatırlamıyorsanız bu içerik tam size göre. 2018 yılının şimdiye kadar ortaya çıkan en iyi 7 uygulamasını sizler için derledik.

1. Fortnite

2017 yılında PC, PS4 ve Xbox One için satışa sunulan Fornite’in mobil uygulaması birkaç ay önce uygulama mağazalarında yerini aldı. Hayatta kalma savaşı verilen Fortnite oyununda diğer oyuncularla birlikte bir adaya düşüyorsunuz ve hayatta kalan son kişi olmak için mücadele ediyorsunuz.

2. Hole.io

10 milyondan fazla indirilmiş olan Hole.io oyunu minyatür şehirde küçük bir delikle başlıyor. İki dakika süre veriliyor ve etraftaki her şeyi yiyerek büyümeye başlıyorsunuz. Diğer oyunculardan daha fazla büyürseniz oyunu kazanıyorsunuz. Oyun çok basit olmasına rağmen inanılmaz bir şekilde insanları kendine bağlamayı başardı.

3. Google Lens

Gelecekte Google aramalarının nasıl olacağını bilmek mi istiyorsunuz? O zaman Google Lens ile başlayın. Kamera ile yapay zekayı birleştiren uygulama şu an için yalnızca Google’ın kendi akıllı telefon markası olan Pixel’de kullanılabiliyor. Google Lens uygulaması ile telefonunuzun kamerasını aratmak istediğiniz şeye doğrultuyorsunuz ve Google size onunla ilgili olabilecek tüm içerikleri getiriyor.

4. Camera+ 2

Telefonunuzla profesyonel fotoğraflar çekmek istiyorsanız bu uygulama ile çok iyi işler ortaya koyabilirsiniz. Camera+ uygulamasının bir üst versiyonu olan Camera+ 2’nin bir önceki uygulamaya göre daha hızlı ve kullanımının daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

5. Google News

Google bu yılın ilk yarısında haber uygulamasını tamamen revizyondan geçirdi ve haber meraklılarının hayallerini gerçekleştirdi. Uygulama ilgilenilen herhangi bir konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olunmasını sağlamasının yanı sıra kişiselleştirilmiş içerikler ve kullanıcı dostu arayüzüyle de ilgi çekiyor. Uygulama beğenilen içerikleri kaydederek daha sonra çevrimdışı okuma imkanı da sunuyor.

6. Otter Voice Notes

Ses kayıtlarını yazıya dönüştürmek için saatlerini harcayan kişiler bunun ne kadar zor olduğunu bilirler. AI Sense şirketi tarafından çıkartılan Otter Voice Notes uygulaması ile bu zorluk artık ortadan kalkmışa benziyor. Uygulama ile ses kaydı veya video konuşmaları kolaylıkla yazıya dönüştürülebiliyor.

7. Pokémon Quest

Yaklaşık iki yıl önce artırılmış gerçeklik oyunu ile milyonları etkisi altına alan Pokemon Go oyununun farklı bir versiyonu olan Pokémon Quest bir aydan kısa bir sürede büyük hit aldı. Uygulama ücretsiz olması ile dikkat çekiyor.

Bu 7 uygulamadan hangisini telefonunuza indirmeyi düşünüyorsunuz?