YouTube’da Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Artık Görebileceksiniz

Dünyanın en fazla trafik alan ikinci websitesi olan YouTube’un sahibi Google, dijital sağlığınız ile ilgili endişe duymaya başladı. Bu yüzden YouTube videolarını saatlerce izleme bağımlılığınız olup olmadığını artık görmenizi istiyor.

YouTube’da harcadığınız zamanı takip etmek Youtube’un hayatınızın ne kadar içinde olduğunu görmenizi sağlayacak. YouTube bu özelliği devreye aldığında hesabım menüsünden izlenen süreden günlük ortalama kaç dakikanızı veya saatinizi YouTube’da geçirdiğinizi görebileceksiniz. Günlük ortalamanın yanı sıra dün, geçen hafta, geçen ay gibi değişik parametrelerde de izleme sürenizi takip edebileceksiniz.

Bu yeni özellik ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey ise izlenen süre istatistiklerinin izleme geçmişinize dayalı olduğu gerçeği. Yani eğer izleme geçmişinizi devre dışı bıraktıysanız izleme süreniz takip edilemeyecek. Ayrıca, YouTube’dan silinen videolar veya kanal sahibinin gizli modda koyduğu videoların da istatistikleri izlenemeyecek.

YouTube’un dijital sağlığımız ile ilgili attığı bu önemli adımın son derece faydalı olduğunu düşünüyoruz. Peki sizce bu özellik YouTube bağımlılılarının bu sitede geçirdikleri zamanı azaltır mı?